چوب ترموود2019-06-23T11:14:28+00:00

Project Description

 

ترموود معمولا از چوب های درختان جوان با خواص سلولزی کم تراکم و گره های کوچک جداسازی شده و پس از چندین عمل فیزیکی و شیمیایی بصورت Termowood آماده به کار می گردد.

فرآیند ترمو کردن چوب نما شیوه های گوناگونی دارد که در آنها از روغن ، بخار آب و غیره استفاده میشود که در تمامی این فرایندها سه مرحله خشک کردن ، حرارت دهی و خنک سازی انجام میگرد ، برندهای عرضه کننده چوب فضای باز عمدتا فنلاندی هستند

در ایران چوب ترمووود برای اولین بار در سال 1386 در فضای بیرونی ساختمان مورد استفاده قرار گرفت. در سال های اولیه ورود به ایران، چوب ترمووود بیشتر در نمای ساختمانها اجرا شده است. لیکن با مرور زمان استفاده از این محصول رایج گردیده است.

چوبهاي ترمو با 168 گونه چوب، براي فضاهايي که در شرايط جوي همچون سرما و گرما، بارندگي و رطوبت، حشرات و اشعه UV آفتاب قرار دارند، قابل استفاده مي باشند که از آن جمله مي توان نماي بيروني ساختمان، کف محوطه هاي باز (دکينگ)، بام باغ، پل، فلاور باکس، کنار استخر، آلاچيق، پرگولا، سونا، کلبه، ويلاي چوبي و… را نام برد.

انواع ترموود از نظر جنس:

1)ترموود چوب کاج
2)ترموود چوب راش

انواع ترموود از نظر عمل ترمود شدن

1) ترموود کلاس C
2) ترموود کلاس D

Termo class c
این گونه از ترموود برای فضای داخلی و نمای بیرونی که به نام چوب نما هم نامیده می شود و انجام ساخت وسایل به صورت ایستاده بیشتر استفاده می شود.

Termo class D
در مصارف کف سازی و ارتباط مستقیم با آب و رطوبت استفاده می گردد و نسبت به این شرایط آب و هوایی دارای استحکام مناسب می باشد.